ATRAKCJE W ŁEBIE I OKOLICACH

Atrakcje Regionalne

Jurajski Park Dinozaurów

Łeba Park oferuję zwiedzającym spotkanie z setką realnie wykonanych figur dinozaurów i innych stworzeń odtworzonych w rzeczywistej skali, zamieszkujących ziemie 65 mln lat temu. Największy z nich Sejsmozaur ma długość ciała ponad 45 m. Na ścieżce edukacyjnej można zapoznać się kolejnymi etapami ewolucji człowieka aż do czasów współczesnych.

Wystawa Motyli

To niezwykłe miejsce w samym centrum Łeby. W jednej chwili możecie przenieść się w świat egzotycznych, kolorowych i pięknych motyli z całego świata. Bogato opisana ekspozycja zawierająca prawie 3000 okazów (gromadzony przez trzy pokolenia w jednej rodzinie) uczy i zaskakuje niejednego zwiedzającego. Najstarsze motyle pochodzą z 1914 roku. Wystawę Motyli zwiedzać można codziennie od maja, czerwiec i wrzesień w godzinach 10.00-18.00, lipiec – sierpień: od 10.00-18.00

Świerkowa Tratwa

Na terenie Portu Jachtowego w Łebie znajduje się replika Świerkowej Tratwy, na której 28.08.1957 r. trzech żeglarzy (wśród nich sławny dziś żeglarz Andrzej Urbańczyk) wypłynęli z Łeby do Szwecji. Tratwa zbudowana była ze świerkowych bali i miała wymiar 10 x 4,5 m. Po 9 dniach samotni żeglarze dotarli do południowych brzegów Gotlandii. Był to wyczyn polskich żeglarzy uznany w świecie, również jako akt odwagi i sprzeciwu wobec istniejącego ustroju w Polsce. Replika wykonana w 2004 roku miała posłużyć grupie żeglarzy do powtórzenia wyczynu Urbańczyka z 1957 roku, jednak trudności techniczne przekreśliły na zawsze ich plany i rejs taki nigdy się nie odbył.

RUINY KOŚCIOŁA ŚW. MIKOŁAJA

Pozostałości gotyckiego kościoła, który wybudowany został w XIV wieku na terenach dawnej Łeby. Po wielkiej powodzi jaka nawiedziła Łebę w 1570 roku jej mieszkańcy przenieśli się na obecne tereny a kościół stopniowo został niszczony przez siły natury. W 1590 rozpoczęto budowę nowego kościoła (pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny), do którego użyto odzyskany materiał budulcowy z dawnej świątyni

WYDMY RUCHOME

Corocznie jej szczyt zdobywa prawie 300 tysięcy osób. Jest najatrakcyjniejszą ze wszystkich wydm na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Ma wysokość około 30 m n.p.m., z jej wierzchołka podziwiać można przepiękną panoramę na Mierzeję Łebską, a po południowej stronie odsłania się martwy zasypany las. Przed wojną w okolicach wzniesienia Niemiecy wybudowali szkołę szybowcową oraz odbywały się tu szkolenia korpusu Afrika Korps, który dowodzony przez Erwina Rommla w 1940 roku pokonał Brytyjczyków w Afryce Północnej

MAGICZNE LUSTRA – LUSTRZANY LABIRYNT

Zbudowany z 145 luster magiczny labirynt, zapewni zwiedzającym niesamowitą dawkę wesołej zabawy. Labirynt, z którego nie zawsze tak prosto wyjść ma długość ponad 50m. W środkowej części labiryntu znajduje się sala Magiczne Oko i gabinet krzywych zwierciadeł. Niesamowite miejsce rozrywki i dobrej zabawy dla dzieci, młodzieży i całych rodzin.

MUZEUM SŁOWIŃSKIEGO PARKU

Muzeum w Rąbce przedstawia ekspozycję przyrodniczą  zatytułowaną WYDMY, którą warto obejrzeć przed rozpoczęciem zwiedzania wydm, pozwoli to Państwu zrozumieć, jak tworzy się cały ekosystem jakim są wydmy ruchome. Muzeum czynne jest codziennie od maj do września

WYRZUTNIA RAKIET – RĄBKA

W latach 1940-45 w Rąbce usytuowany był tajny niemiecki poligon doświadczalny, w którym odbywały się próby z tajną niemiecką „Wunderwaffe” (Cudowną Bronią) oraz rakietą przeciwlotniczą, „Rheintochter” (Córka Renu). Ponad to zwiedzającym udostępniono galerię „Łeba w starej fotografii” i wieżę widokową na wydmy ruchome

ZAMEK W NOWĘCINIE Z XVI WIEKU

W 1497 roku wielka powódź zniszczyła usytuowany w starej Łebie piękny zameczek należący do Klausa Wejhera. Po katastrofie zdecydował on przenieść swoją rezydencje na bezpieczniejsze tereny i rozpoczął budowę pałacu w Nowęcinie. Dziś mieści się tu hotel i restauracja, obok stadnina koni.

Power Park Łeba

Power Park Łeba, to jedyny w swoim rodzaju park rozrywki- miejsce szaleństw, spotkań, rywalizacji, i zabawy. W malowniczym zakątku Łeby, na obszarze dwóch hektarów różnorodnego terenu, przygotowaliśmy dla Państwa wiele atrakcji, m.in.: wspaniały tor gokartowy, park linowy, wielki skok wahadłowy, pole do gry w paintball, tor off-road, kids park oraz strzelnicę i zaplecze gastronomiczne.

Ogród Ornitologiczny

Ogród ornitologiczny – ul. Kolonijna – zainspirowany przez łebskiego pasjonata ptaków na 6 hektarowym terenie. . Można w nim obejrzeć ponad 100 gatunków ptaków z całego świata. tj. około 2000 sztuk. Teren składa się z kilku półwyspów, wysepek i stawów rybnych wzajemnie ze sobą połączonych.

Kino 7D max

Zapraszamy do nowego kina w Łebie ul. Morska 2 obok kina Rybak. Nowoczesne „żywe” fotele, bryza wody, zapachy, specjalny mikroklimat i miła obsługa to jest to co serwujemy Państwu w Łebie . Miła obsługa i nowoczesne kino stało się dodatkową nową atrakcją w mieście, na którą już teraz zapraszamy w imieniu obsługi naszego kina i miasta Łeby !!!

Dom do góry nogami

Łeba ma swój Krzywy Domek, a dokładnie Dom do Góry Nogami, który stoi (leży?) przy ulicy Św. Jakuba. Najnowsza atrakcja Łeby jest czynna w sezonie w godzinach 10 – 22. Na dole, tzn. na górze znajdują się trzy pokoje. Na górze, tzn. na parterze domku jest pokój, kuchnia (z lodówką do góry nogami) oraz łazienka.

Krzyż nawigacyjny

Metalowa, 16m konstrukcja. Stoi u podstawy łebskiego zachodniego falochronu. Postawiony we wrześniu 2001 r. poświęcony pamięci marynarzy, rybaków, żeglarzy i tym , którzy nie powrócili z morza

Port jachtowy

Marina Łeba – jest pierwszym tego typu kompleksowym przedsięwzięciem zrealizowanym na polskim wybrzeżu. Może przyjąć ponad 120 jednostek różnych klas, w tym także jachty żaglowe o długości do 18 m i motorowe do 24 m długości. Miejsca postojowe umożliwiają skorzystanie z przyłączy wody i energii elektrycznej. Stanowiska postojowe zlokalizowane są przy trapach pomostów pływających, co jest rozwiązaniem nowoczesnym i zapewniającym możliwości ewentualnej przebudowy wyposażenia basenu jachtowego oraz prowadzenia niezbędnych prac portowych.

Oceanarium prehistoryczne 3D – FOKARIUM

Sea Park to park związany z fauną i florą mórz i oceanów. Serdecznie zapraszamy do fokarium i oceanarium. Tylko 10km od miejscowości Łeba.

Wystawa żywych ryb egzotycznych.

Nowo otwarte oceanarium przy ul. Tadeusza Kościuszki.  Oceanarium w Łebie jest bogate w różne gatunki zwierząt morskich, przede wszystkim w przepiękne, różnokolorowe ryby raf koralowych.

POKOJE I DOMKI

Oferujemy Państwu